Renault Oto Cam Tamiri

Renault Oto Cam Tamiri

Renault Oto Cam tamiri, Ataşehir Oto Cam firması olarak birçok marka araçlarınızın her türlü cam tamiratlarının yapıldığı gibi Renault marka araçlarınızın da cam tamiratları özenle ve profesyonelce yapılmaktadır. Ülkemizde en çok kullanılan markaların başında gelen Renault markası firmamızın da yıl içerisinde en çok servisinde ağırladığı araçlardandır. Renault Oto cam tamiri daha çok ön camda yapılmaktadır. İş veya özel amaçlı seyahatlerde seyir esnasında öndeki araçlardan seken ufak taşlar ön camlara isabet ederek çatlatabilmektedir.

Araç Kullanırken Camımızı nasıl koruruz,

Uzun yolculuk esnasında yolda bizleri tedirgin eden konuların başında lastik patlaması ve camın kırılması gelmektedir. Yolculuk esnasında birçok farklı sebepten dolayı camlarımıza taş sıçrayabilmektedir. Bizlerde sizler için camlarımızı nasıl koruyacağımız ile ilgili birkaç püf noktasını belirtmek istedik.

Stabilize Yollarda Araç Kullanmak

Stabilize yollarda genelde toprak ve ufak taş parçacıkları görülebilmektedir. Bu tip yollarda seyrederken kendi aracımızın camlarına herhangi bir zarar verilmesi söz konusu değildir. Lakin bizi takip eden diğer araçlara lastiğimizden sıçrayacak ya da lastiğin arasına sıkışmış taş parçasının süratli bir şekilde çıkarak genelde arka taraftaki arabaya gitmesi tesadüf değildir. Bunun için stabilize yollarda araçlarımızı hız limitlerinde kullanarak öndeki araçlar ile mesafemizi maksimumda tutarak olası taş sekmelerinden uzaklaşarak aracımızı korumuş oluruz.

Otoyolda Araç camlarımızı Korumak

Stabilize yolda da belirtmiş olduğumuz üzere araç camlarımızın genelde kırılma sebebi, diğer araçlardan sıçrayan taşlar ve yol kenarlarındaki yamaçlardan dökülen taş parçalarıdır. Renault Oto Cam tamiri yaptığımız araçların genelde kırılma ya da çatlamaları, önde seyir halindeki aracın lastik arasından seken taş parçalarıdır.  

Renault Oto Cam Tamiri işlem sırası

  • Öncelikle aracımıza yapılacak tamirat şekline karar vermekteyiz. Yapılacak oto cam tamiri sonrası çatlağın yürüme yada daha fazla zarar verme durumu değerlendirilerek işleme alınmaktadır.
  • Oto cam tamirine karar verilen aracımızın tamirat öncesi koruyucu bezler ve kauçuk malzeme ile kaporta üstü muhafaza edilmektedir. Aracınızın boya veya kaporta aksamına herhangi bir zarar gelmemesi için çalışılacak alan uzmanımız tarafından izole edilmektedir.
  • Renault Oto Cam tamiri çatlama olan bölge özel matkap ve tamirat ekipmanımızla ufak kılcal delik açılarak reçine dolumu yapılır.
  • Reçine dolgusu yapılan çatlak alan su zımparası ile yüzeye sıfır hale getirilir. Bu işlemler profesyonel uzmanımız tarafından yapılmaktadır. Dikkat edilmeden dolgu yapılan bazı tadilatlarda silecekler zarar görebilmektedir. Bunun için işinde uzman firmalar ile çalışmanızı öneririz.
  • Reçine dolan bölge UV ışık dalgası ile sertleştirilmektedir. Bu İşlem yaklaşık 15 -20 dakika sürmektedir.
  • Dolgu kontrolü yapıldıktan sonra aracınız sizlere iyi seyirler için teslim edilmektedir.

Renault Oto Cam tamiri konusunda bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Değişen teknoloji şartları ve ekipmanlarını güncel tutarak sizlere uzun soluklu sorunsuz hizmet vermeye devam edeceğiz.