Upload Image...

Oto Cam Tamiri Nedir

Oto Cam Tamiri nedir, cam üzerinde oluşan kılcal çatlakların ve yoldan seken taşlardan yada öndeki araçtan seken taşların cama vermiş olduğu zararların tamir edilmesine denilmektedir. Kılcal Çatlaklar 15 cm geçtiği durumlarda cam tamiri verimli olmayabiliyor. Bu sebeple cam çatlamalarında hemen tamirini yapmak gerekir.

Çatlak Oto Cam Tamiri

Camınızın çatlak ve taş izi gibi tamiratlarının maksadı aracınızın orjinalliğini korumak ve ekstra masraf edilmesinden kaçınmaktır. Ataşehir Oto Cam olarak müşterilerimizin bütçesini de düşünerek cam değişiminden önce tamirat yapılması için tüm imkanlarımızı kullanmaktayız.

Avrupa Otoların Cam Tamirleri,

Oto Cam Tamiri gerektiren durumlar genelde camın değiştirilmesi alternatifinin düşük olduğu durumlardır. Avrupa araçların camlarında sensör ve colormatik gibi teknolojik özellikler de olduğundan fiyatları yerli oto camlarına göre çok daha yüksektir. Bu sebeple değiştirme öncesi mutlaka tamir olanağı gözden geçirilmelidir.

Oto Cam Tamirinde yüzeyde çizik kalır mı?

Tamir edilecek kırık ve çiziklerin boyutu ve derinliğine göre iz kalma durumları da değişmektedir. Kılcal çatlakların tamiratı genelde çatlağın yürümesine engel olmak maksadıyla yapılmaktadır. Taş izleri gibi derin izler ise para genişliğinde yuvarlak çizilerek yürümesine engel olunur.

Upload Image...

Ön Cam Çatlak Tamiri İşlem Sırası

Ataşehir Oto cam tamir merkezine getirmiş olduğunuz araçlarınızın cam tamirlerini aşağıdaki işlem sırasına göre yapmaktayız.

  • Yeril yada ithal cam takılı araçlarının tamirat ve cam değişimi işlemi sırasında önceliğimiz aracınızın orijinal camını değiştirmeden araç camlarınızı tamir etmektir.
  • Öncelikle cam tamiri yapılacak çatlak ve ezik bölgenin tamirat işlemine uygun olup olmadığı kontrol edilmektedir. Bu işlem için herhangi bir ücret ödemezsiniz.
  • Tamirat yapılması uygun alanın tamirat sonrası sorun çıkarıp çıkarmayacağı ve aynı bölgede başka bir çatlağa sebep verip vermeyeceği kontrol edilerek müşteriye bilgisi verilmektedir.
  • Tamirat yapılacak çatlak ve çizik alanın temizlenmesi gerekmektedir.
  • Temizlenen camdaki tamirat yapılacak alandaki pürüzler iyice giderilmelidir.
  • Bu işlemlerin ardından çatlak yapılan alana cam tamir için kullanılan reçine dökülerek dolgu yapılır. Dolgu yapılmasının amacı bu bölgedeki yüzeysel çöküntüyü cam seviyesine getirmek içindir. Reçine dolgusu yapmadan yapılan tamiratların ömrü çok fazla değildir.
  • Dolgu sonrası bu alana özel ekipmanlarla UV ışını dediğimiz ışık yardımıyla dolgunun donmasını sağlarız.
  • Kırık olan bölgede ana cam ile birleşen bu reçine yüzeyi biraz pürüzlü kalmaktadır. Bu pürüzü ortadan kaldırmak için temizlik yaparız. Özel macun ve kıl zımpara ile temizlik yaparak ana cam ile bütünleşmesi sağlanır.

Çatlak Cam Tamiri Fiyatı 

Çatlak cam tamiri fiyatı yapılacak işleme göre değişmektedir. Camın kalitesi ve çatlak tamiri yapılacak alanın fiziki durumuna göre fiyat aralığı da değişmektedir. Genel olarak yapılan tamiratların fiyat ortalaması 80 TL ile 400 TL arasındadır. Tam olarak çatlak oto cam tamiri fiyatı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.